Zadzwoń! +48 71 707 22 956

AED w Twojej firmie – sposób na ratowanie życia

Defibrylatory AEDautomated external defibrillator – na dobre zagościły w przestrzeni publicznej i jest to jak najbardziej pozytywne zjawisko. Są to proste w użyciu urządzenia – zaskakujące, jak proste, biorąc pod uwagę, że mogą uratować życie. Choć są przeznaczone w szczególny sposób dla osób posiadających medyczne wykształcenie i odpowiednie szkolenia, to w razie zaistnienia nagłej sytuacji może z nich korzystać każdy.

Defibrylator AED

AED jako sposób na pierwszą pomoc

Przenośne defibrylatory służą do udzielania pierwszej pomocy, zwłaszcza w momencie, gdy dojdzie do zawału, zatrzymania akcji serca i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Ponieważ w razie zatrzymania akcji serca największe prawdopodobieństwo przywrócenia tętna jest w ciągu pierwszych trzech minut, wprowadzenie tych urządzeń do przestrzeni publicznej jest ogromnym krokiem w celu poprawienia bezpieczeństwa w wielu miejscach – na dworcach, w centrach handlowych czy w miejscach pracy.

Większość defibrylatorów ma niewielkie, kompaktowe rozmiary, dzięki czemu można z nich łatwo i bez problemu skorzystać, przenosząc je z miejsca przechowywania bez wysiłku. Obecność defibrylatora AED sygnalizuje zielony grafem z napisem „defibrylator” albo „AED” lub z białym sercem na zielony tle – zobaczcie jak to wygląda defibrylatory. Defibrylatory zasilane są specjalnymi bateriami, których nie trzeba ładować – mają żywotność nawet do siedmiu lat.

Defibrylator rzeczywiście ratuje życie ludzi

Warto wiedzieć, jak właściwie działa defibrylator, który jest w stanie uratować życie w momencie zatrzymania akcji serca, migotania komór czy innych poważnych komplikacji. Przede wszystkim urządzenie zawiera szereg wskazówek i instrukcji, wyrażonych w postaci prostych, krótkich poleceń oraz schematów graficznych, które pozwolą stwierdzić, jak poważna jest sytuacja poszkodowanego. Następnie osoba prowadząca akcję udzielania pierwszej pomocy jest prowadzona wskazówkami lub komendami głosowymi przez proces reanimacji – na przykład w formie tradycyjnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zwanej potocznie sztucznym oddychaniem czy masażem serca.

W niektórych przypadkach konieczna jest jednak defibrylacja. Należy wówczas na odsłoniętej klatce piersiowej poszkodowanego umieścić we wskazanych miejscach elektrody, między którymi przesyłane są wstrząsy elektryczne. Pobudzając mięsień sercowy pozwalają przywrócić prawidłowy rytm serca i tym samym uratować komuś życie.

Korzystanie z przenośnych defibrylatorów automatycznych nie jest skomplikowane, a może uratować życie – najważniejsze są pierwsze minuty i zdecydowane działania. Nie szkodzi, że brakuje nam być może wiedzy w tej dziedzinie – postępując według wskazówek na urządzeniu nie musimy obawiać się zgubnej w skutkach pomyłki.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd