Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Charakterystyka zakupów w Chinach

Większość z nas miała okazję widzieć na niejednej używanych na co dzień czy też kupowanych w sklepie towarach nieśmiertelny znaczek Made in China. Zabawki, elektronika czy odzież – to jedynie przykładowe z grup towarowych, jakie zostały zrobione w jednej z setek mniejszych i większych fabryk z tego kraju.

Przez minione kilkanaście lat Chiny zyskały opinię ogromnego producenta wszelakich dóbr, i pilnują, żeby status ten utrzymać. Największym plusem produkcji w tym kraju była ogromnie tania siła robocza, dzięki której opłacało się przenieść produkcję do tego państwa, i doliczając nawet koszty transportu i opłaty celne i tak się to opłacało. Jeszcze do niedawna problemem towarów z Chin była kiepska jakość, niestety w dalszym ciągu nie zawsze jest z tym dobrze. Produkty wykonywane w chińskich fabrykach, lecz na zamówienie zachodnich firm mają właściwą jakość. Natomiast produkty importowane przez indywidualnych przedsiębiorców często potwierdzają tylko powszechną opinię, jaka panuje wśród klientów na ich temat.

Towary z Chin

W obecnych czasach import różnorakich chińskich produktów jest możliwy dla praktycznie każdego przedsiębiorcy, który ma tylko możliwości i chęci żeby zainwestować jakieś środki. W dużej mierze tak się stało dzięki wykorzystaniu internetu, jaki w pewnym sensie stał się głównym sposobem zdobywania kontaktów i wykonywania transakcji. Na paru biznesowych serwisach można oglądać propozycje dostawców i fabryk z tego bardzo dużego państwa, a oprócz tego negocjować warunki i składać zamówienia. Firmy z Chin w dużym stopniu dostosowały się do oczekiwań zachodnich klientów, co nie nie znaczy wcale że pozbyły się swojej tożsamości, przy poważniejszych kontaktach poznanie tamtejszych zwyczajów oraz kultury to wręcz konieczność. Po zakupie interesujących kogoś produktów należy je jeszcze przetransportować przez dwa oceany do miejsca docelowego. Tu także nie ma z tym żadnego problemu, możliwości jest przynajmniej kilka. Najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zatrudnienie spedycyjnej firmy funkcjonującej na tamtym rynku, która będzie się zajmować wszystkimi sprawami związanymi ze sprawnym dowiezieniem przesyłki do kupującego. Więcej na temat towarów z Chin dowiecie się na blogu o Chinach – zapraszamy.

Usługi agencji celnej

Każda spółka lub osoba prywatna, która zajmuje się profesjonalnym i cyklicznym eksportem towarów, ich importem zza granicy w celu najczęściej prowadzonego handlu, prędzej czy później wpadnie na formalności dotyczące odprawy celnej. Dla dużej liczny przedsiębiorców będzie to spotkanie z urzędowym betonem i nie każdy będzie w stanie sobie sobie łatwo i efektywnie z tym poradzić. Właśnie w takich sytuacjach nieodzowną staje się pomoc agencji celnej.W sporym skrócie można więc uznać usługi agencji celnej za opcję pośrednictwa pomiędzy osobami albo przedsiębiorstwami importującymi czy też wysyłającymi coś poza Polskę a Urzędem Celnym.

Cło - towary z Chin

Jest to pośrednictwo o tyle ważne, że bazuje najczęściej na kilkuletnim doświadczeniu pracowników tego typu agencji, posiadanych znajomościach z celnikami i przede wszystkim aktualną znajomością bieżących ustaw. Jeśli przedsiębiorca nie chce załatwiać wszystkiego na własną rękę, przeszukiwać stosów ustaw, a następnie zastanawiać się, czy na pewno dotrzymano niezbędnych formalności – doskonałym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z outsourcingowych usług bardziej doświadczonych agencji. Dzięki temu skomplikowana procedura importu oraz eksportu towarów znacznie się skraca, redukowane również jest wręcz całkowicie ryzyko popełnienia przypadkowo poważnego błędu, który mógłby stać się powodem cofnięcia towaru z granicy.

W usługi agencji celnej zalicza się przede wszystkim trzema podstawowymi działaniami, zwalniając z nich przedsiębiorcę, o ile dostała od niego odpowiednie pełnomocnictwa. Dokonuje w jego imieniu zgłoszeń celnych; przygotowuje niezbędną dokumentację konieczną do odpraw celnych, w tym deklarację INTRASTAT oraz formalności akcyzowe; kalkuluje niezbędne kwoty należności z tytułu przywozu lub wywozu towaru. Chociaż z pozoru wymienione elementy wydają się proste w realizacji i obciążone małą odpowiedzialnością, jest całkowicie odwrotnie. Rolą agencji jest też dbanie o to, aby przedsiębiorca (klient) wiedział, jakie zezwolenia powinien uzyskać, aby móc bez problemu przesłać towar do wybranego kraju przeznaczenia.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd