Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Dlaczego telefoniczne umawianie spotkań warto zlecić firmie zewnętrznej?

Call center jest wciąż jedną z najchętniej wykorzystywanych metod marketingu. Dzięki niemu możliwe jest szybkie i skuteczne dotarcie do klienta, który może nie tylko zostać zachęcony do zakupu, ale również odpowiednio poinformowany odnośnie wszystkich szczegółów oferty. Każde przedsiębiorstwo, które zdecyduje się na rozpoczęcie tego modelu marketingowego może zdecydować się na samodzielną budowę call center in-house lub może skorzystać z usług firmy outsourcingowej. Która z opcji jest lepsza?

Wielkość call center i aspekty logistyczne

Bez wątpienia podjęcie decyzji odnośnie zastosowania call center  będzie miało w przyszłości firmy pozytywne skutki. Wybierając opcję samodzielnej budowy call center in-house przedsiębiorca musi być gotowy na konieczność zapewnienia telemarketerom odpowiedniej ilości przestrzeni i dobrych warunków. W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy taka metoda nie będzie wiązała się z niepotrzebnie zbyt dużymi wydatkami. Bardzo często firmy potrzebują pomocy call center tylko w danym sezonie – wówczas budowanie własnego zespołu telemarketerów jest zupełnie niewskazane.

Pragnąc budować call center należy przewidzieć odpowiednią sumę, która będzie przeznaczona na koszty rekrutacji, szkolenia, a także na wyposażenie informatyczne, które może wynieść od 1000 do nawet 10000 złotych. Samo utrzymanie dodatkowego pomieszczenia także stanie się dodatkowym kosztem stałym. Dlatego większość przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z oferty firm outsourcingowej.

Zalety zlecenia obsługi call center firmie zewnętrznej

Decydując się na skorzystanie z oferty firmy outsourcingowej przedsiębiorca nie musi ponosić dodatkowo kosztów związanych z wyposażeniem nowego pomieszczenia, rekrutacją czy szkoleniami. Możliwe jest zaoszczędzenie również na licencjach i obsłudze technicznej. Nie ma potrzeby marnowania czasu i energii na kwestie organizacyjne. Podejmując współpracę z firmą zewnętrzną, możemy niemal od razu rozpocząć prowadzenie tego rodzaju marketingu. Ponadto dzięki tego mamy dostęp do dokładnych raportów i analiz, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie stosownych zmian w oferowanych usługach i produktach tak by były lepiej dopasowane do zapotrzebowania. Firma outsourcingowa sama dba o odpowiednią ilość telemarketerów, którzy są kompleksowo przeszkoleni do wykonywania swojej pracy. Koszty skorzystania z firmy zewnętrznej zazwyczaj są adekwatne do liczby zdobytych klientów, dlatego decydując się na współpracę możemy liczyć na efektywność wprowadzanego marketingu bez konieczności przepłacania.

Call center jest wyjątkowo skutecznym sposobem marketingu, który już w krótkim czasie wpłynie na wzrost współczynnika konwersji, który jest wyrażonym  w procentach wskaźnikiem udział osób wykonujących pożądaną akcję , co przekłada się na skuteczność danej strony oraz reklamy. Przedsiębiorstwa decydujące się na wykorzystanie call center są uznawane za bardziej profesjonalne i dbające o pozyskiwanie klientów.

Ile kosztuje outsourcing call center?

Koszty jakie przedsiębiorca będzie musiał ponieść są uzależnione od wielu czynników między innymi od regionu, wielkości miasta, ale przede wszystkim o rodzaju i zakresu usług. W zależności od firmy możemy skorzystać z obsługi outbound lub inbound. Pierwsza z nich dotyczy połączeń wychodzących, a druga przychodzących. Znaczenie ma również to w jakim kierunku będą działać telemarketerzy. Znacznie tańsze będą kampanie, których celem jest udzielanie informacji, generowanie leadów czy umawianie spotkań handlowych, natomiast bardziej kosztowne są akcje, których celem jest sprzedaż produktów. Dużą zaletą jest fakt, że z firmy outsourcingowej możemy skorzystać tylko na określony czas, a decydując się na budowę call center nie mamy takiej możliwości.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd