Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Doractwo zawodowe dla dorosłych – gdzie szukać wsparcia?

Głównym celem doradztwa zawodowego dla dorosłych jest pomoc wszystkim osobom, które z jakiś powodów nie mogą znaleźć stałego miejsca pracy.

Na spotkaniach specjalista zwraca szczególną uwagę na doświadczenia, wartości i cele danej osoby, które później łączy z kontekstem rodzinnym, społecznym i środowiskowym. Jednym z zadań doradcy zawodowego dla dorosłych jest rozpoznanie czy kompetencje i kwalifikacje zawodowe danej osoby nadal spełniają wymagania, jakich oczekuje aktualny rynek pracy.

Z tego właśnie powodu doradztwo zawodowe dla dorosłych ma dużo szersze spektrum diagnostyczne, w porównaniu do doradztwa prowadzonego dla młodzieży. Doradcy zawodowi często wchodzą w rolę informatorów i ekspertów, jednakże równie często ich rolą facylitacja refleksji oraz interpretacja procesów, które aktualnie zachodzą na rynku pracy.

Dzięki doradcy zawodowemu, osoby dorosłe mają możliwość skonfrontowania siebie – swoich własnych aspiracji, wyobrażeń i przekonań – z faktami oraz realnymi zasobami, możliwościami i ograniczeniami. Osoby dorosłe często bowiem mają nieaktualną wiedzę lub oceniają niektóre sprawy przez pryzmat swoich własnych, często bardzo osobistych doświadczeń.

księgowość

Nie zmienia to jednak faktu, że osoby dorosłe są świadome samych siebie – bardzo dobrze znają swoje możliwości, potrzeby i wiedzą, czego oczekują. Sesje polegają zazwyczaj na rozmowach, gdzie dana osoba dzieli się ze specjalistą swoimi przemyśleniami.

Wielu dorosłych zdaje sobie sprawę, że potrzebna jest zmiana, jednakże częstym problemem jest wypalenie zawodowe. W tej sytuacji celem doradcy zawodowego jest okazanie wsparcia i niesienie pomocy danej osobie. Doradca zawodowy pomaga zdobyć wiedzę lub uaktualnić zdobyte wcześniej kwalifikacje, wskazując jednocześnie inne instytucje, które również mogą w danej sytuacji pomóc.

Doradcy zawodowi dla dorosłych pełnią niezwykle istotną rolę, ponieważ oferują holistyczną pomoc w wielu zakresach – jest to między innymi pomoc prawna, edukacyjna, niekiedy emocjonalna i finansowa.

Doradztwo zawodowe dla dorosłych – gdzie szukać wsparcia?

Oferta platformy EPALE powinna zainteresować każdą osobę, która poszukuje profesjonalnej pomocy z zakresu doradztwa zawodowego dla dorosłych. EPALE jest bowiem europejską, wielojęzyczną instytucją, w której pracuje cały szereg profesjonalistów, specjalizujących się w dziedzinie kształcenia dorosłych. W załodze EPALE pracują między innymi edukatorzy i instruktorzy, doradcy, konsultanci, badacze, pracownicy naukowo-dydaktyczni oraz decydenci.

Wykwalifikowana kadra służy pomocą wszystkim, którzy pragną rozszerzyć swoje zawodowe kompetencje i znaleźć na rynku pracy odpowiednie dla siebie miejsce. Platforma EPALE w pełni finansowana jest ze środków programu Erasmus+ i stanowi jeden z elementów strategii Unii Europejskiej, ponieważ bezpośrednio służy do promowania możliwości kształcenia się dla wszystkich dorosłych osób.

metody rebrandingu

Głównymi celami, znajdującymi się w programie EPALE, jest wspieranie i wzmacnianie pozycji zawodów bezpośrednio związanych z kształceniem osób dorosłych. Dzięki temu wszyscy członkowie platformy mają możliwość nawiązania nowych kontaktów z osobami w całej Europie. Członkowie EPALE mają możliwość wspólnego zgłębiania wiedzy i uczenia się za pośrednictwem wpisów na blogach lub forach, jak również za pomocą narzędzi wyszukiwania partnerów i w czasie spotkań biznesowych.

Rola EPALE jest w Europie niezwykle istotna, ponieważ platforma ta niesie bezinteresowną pomoc wszystkim osobom dorosłym, którzy jej potrzebują. Platforma gwarantuje cały szereg precyzyjnych informacji, które zainteresują wszystkich praktyków z sektora kształcenia osób dorosłych. Wiele treści tworzonych jest przez samych członków, których społeczność stale się powiększa.

Rzetelna polityka redakcyjna EPALE skupia się na społeczności kształcenia dorosłych osób, co bez wątpienia ma pozytywny wpływ na odbiór platformy przez wszystkich użytkowników, którzy mogą czuć się bezpiecznie. EPALE stale się rozwija i dąży do tego, aby wszyscy członkowie byli zaangażowani we wszystkie etapy tworzenia platformy. Dla założycieli najważniejsze jest, aby EPALE spełniała oczekiwania użytkowników i oferowała tylko to, czego aktualnie potrzebują.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd