Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Hosting – przewodnik dla początkujących

Jeśli masz na myśli wykupienie własnej strony internetowej, aby skorzystać z boomu internetowego, ale nie wiesz nic o hostingu i innych usługach, które są niezbędne do tworzenia i utrzymania przestrzeni witryny, ten artykuł jest przeznaczony dla Ciebie. Istnieje wiele podstawowych pytań o hosting witryn internetowych oraz inne usługi hostingowe, na które odpowiedzi są poszukiwane przez początkujących. Tutaj postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te najczęściej zadawane pytania na temat hostingu strony internetowej.

Co to jest hosting witryn internetowych?

Stworzenie strony internetowej oznacza udostępnienie jej – będzie dostępna publicznie na świecie. Podczas tworzenia strony internetowej, dowiesz się, że składa się z elementów zawierających tekst, zdjęcia, filmy wideo i inne materiały dla ludzi, którzy mogą je zobaczyć. Jednak ludzie widzą Twoją stronę tylko wtedy, gdy jest ona dostępna w Internecie. Aby twoja strona była dostępna w Internecie, trzeba zapisać ją na komputerze o nazwie serwera. Kiedy kupisz trochę miejsca na serwerze WWW i zapiszesz witrynę, ta stanie się hostingowana przez wybranego hosta, nie musisz już obawiać się o to, że ktoś wykupi wymarzoną przez Ciebie domenę.

Twoja poczta internetowa dzięki usłudze hostingu

Co to jest Web Server?

Serwer WWW jest komputerem, na którym przechowywane są witryny. Komputer, który działa jako serwer musi odpowiadać na bardzo wysokie wymagania. Jest także połączony z Internetem przez bardzo silny link. Gospodarze internetowi (hości) lub firmy hostingowe mają własne serwery, na których wynajmują miejsca dla Ciebie w taki sposób , abyś mógł udostępnić swoją stronę publicznie dla każdego Internauty.

Kto to jest Web Host?

Każda osoba lub firma, która jest właścicielem serwera i wynajmuje przestrzeń internetową dla witryny WWW można nazwać web hostem. Niektóre hosty nie są właścicielami serwerów, ale wynajmują serwer z jakiejś dużej firmy hostingowej, a następnie odsprzedają przestrzeń pod własną marką. To nazywa się „reseller hostingiem”. Dużych firm hostingowych nawet właścicielem swojego centrum danych (zbiór serwerów), gdzie mogą gościć miliony stron internetowych. Centra danych mają wiele serwerów komputerowych podłączonych do Internetu z szybkich połączeń, z powrotem i wysoki poziom bezpieczeństwa. Większość hostów internetowych zapewnia nie tylko przestrzeń internetową, ale wiele innych usług związanych z witryną WWW i dlatego nazywana jest również dostawcami usług internetowych.

Usługi hostingowe

Jakie usługi są świadczone przez web hostingowej firmę?

Miejsce na Twoich serwerach jest, bez wątpienia, najważniejszym produktem sprzedawanym przez hosting. Wiele innych produktów i usług, istotnych dla witryny WWW, jest również wykonywana przez nie, takie jak rejestracja nazwy domeny, e-mail, hosting usług i certyfikaty SSL. Niektórzy z dostawców usług udostępniają również narzędzia do budowania strony internetowej, dzięki którym można stworzyć swój własną stronę internetową bez pomocy projektantów www czy programistów. Jednak najważniejszym produktem hostingowym są różnego rodzaju serwery hostingowe. Klienci mogą wybrać hosting miejsca odpowiedniego do ich specyficznych potrzeb.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd