Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Jak przywrócić blask starym kamienicom?

Mieszkanie w zabytkowej kamienicy daje nam szczególne poczcie. Jeśli budynek jest ponad stuletni, ma niepowtarzalny klimat. Jest namacalnym świadectwem historii. Mamy świadomość jego wieku i zapewne znamy historię, może mieszkała w nim jakaś znana postać. Problemy zaczynają się, gdy potrzebny jest remont. Dokonać go może tylko firma mająca doświadczenie w renowacji zabytkowych kamienic. Jeśli bowiem nasz budynek figuruje, jako zabytek, wszelkie prace muszą być zgodne z wytycznymi konserwatora zabytków. Dlatego też, zwykła firma nie pomoże nam w remoncie. Musimy zatrudnić specjalistów. Na szczęście jest wiele firm oferujących usługi w zakresie renowacji zabytków.

renowacja-kamienic

Renowacja to nie to samo, co zwykły remont

Jak już wspomnieliśmy, do renowacji zabytkowej kamienicy musimy zatrudnić specjalistów. Takich, którzy potrafią przywrócić blask budynków powstałych w różnych epokach. Jest to niezwykle ważne. W zależności od stanu, stare kamienice mogą sprawić wiele kłopotów ekipie remontowej. Naturalne starzenie się konstrukcji może powodować pęknięcia budynku, piękne balkony stają się niebezpieczne. Tylko prawdziwi zawodowcy będą w stanie sobie z tym poradzić. Podobnie jest z odświeżaniem elewacji. Jeśli nasz budynek jest zabytkiem, odnowienie jego fasady może być nie lada wyzwaniem. Dawne budownictwo charakteryzuje się wieloma ładnymi dodatkami. Takimi jak sztukateria, rzeźbione elementy kamienne. Wykwalifikowana firma zajmująca się renowację będzie w stanie przywrócić dawny blask tym elementom. Wymagającym często czyszczenia bezpiecznymi metodami, zgodnymi z wymogami konserwatora zabytków.

kamienica

Tego rodzaju realizacje wykonywane są wyłącznie przez profesjonalne firmy.

Środek tak samo ważny

Podobnie jest, jeśli chodzi o wnętrze zabytkowej kamienicy. W każdym starym budynku, będzie w końcu potrzebna renowacja. Wymiana stolarki drzwiowej i okiennej. Musi być ona spójna z wyglądem zewnętrznym kamienicy. Najlepiej też zgodnym z okresem, w którym powstała. To samo tyczy się wymiany podłóg, posadzek i części metalowych. Wszystko musi się zgadzać i łączyć się w jedną całość. Będzie to możliwe jedynie dzięki wynajęciu firmy mającej doświadczenie w prowadzeniu tego typu prac.

Kwitnąca ulica

Zabytkowe kamienice są charakterystyczne dla wielu miast. Pokazują bogatą historię regionu. Niestety często ich blask dawno przeminął, niszczeją. Na skutek naturalnego starzenia, budynki mogą popękać. Taka sytuacja napawa smutkiem. Na szczęści są firmy budowlane, które mogą przerwać proces niszczenia. Specjaliści, przywrócą zabytkową kamienicę do swojego najlepszego stanu. Odnowią elewację, wraz z wszystkimi elementami ozdobnymi. Wyremontują wnętrza i oddadzą ich dawny blask. Jeśli nasz budynek figuruje, jako zabytek, wszystkie prace wykonają zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Nasza kamienica przez kolejne lata będzie służyła młodym pokoleniom, jako przykład historii.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Błąd]]> 500