Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Jak wygląda wycena nieruchomości i kto może ją przeprowadzić?

Rynek nieruchomości to dość szeroki teren, wielu go nie rozumie, patrzy na niego z obawą.

Wciąż nowe oferty i bardzo szybko zmieniające się ceny faktycznie mogą przerażać. Jak w tym wszystkim nie zwariować i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania? Warto udać się po pomoc do pośrednika nieruchomości, czyli do specjalisty w swoim fachu.

agent nieruchomości

Czym zajmuje się pośrednik nieruchomości?

Pośrednik nieruchomości to osoba, która przeprowadza swojego klienta przez cały proces kupna, sprzedaży, najmu lub wynajmu nieruchomości. W zależności od potrzeb oferuje pomoc z różnymi sprawami.

Osoba, która ma do wynajęcia jakiś lokal, uzyska od agenta nieruchomości przykładową umowę, którą będzie mogła podpisać z najemcą. Pośrednik dopilnuje, aby była zgodna z prawem i nie narażała samego właściciela, jak i najemców na żadne szkody i nieprzyjemności.

Dobry agent nieruchomości powinien zainteresować się nieruchomością i obejrzeć ją, aby też lepiej przygotować treść umowy. Pośrednik zajmuje się napisaniem ogłoszenia i zareklamowaniem go.

Pomoc pośrednika nieruchomości otrzymają też osoby, których nie stać na kupno mieszkania i chcą po prostu coś wynająć. Zdecydowanie się na agenta będzie o tyle dobre, że zna on najlepiej rynek i po rozmowie z przyszłymi najemcami będzie wiedzieć, czego dla nich szukać. Pośrednik dopilnuje, aby przyszły lokal spełniał wszystkie wymagane warunki oraz żeby umowa była zgodna z prawem i nie zawierała żadnych haczyków.

Nadal na wsparcie pośrednika częściej decydują się osoby, którą chcą kupić bądź sprzedać nieruchomość niż te zainteresowane wynajmem lub najmem.

Każda osoba marząca o kupnie mieszkania musi liczyć się z wieloma trudnościami. Rynek nieruchomości jest przepełniony, codziennie na różnych stronach pojawiają się nowe oferty, w ciągu tygodnia ceny potrafią wzrosnąć o kilka tysięcy. Niektórzy nawet nie wiedzą, czy wolną rynek pierwotny, czy wtórny.

Agent nieruchomości służy swoją pomocą. Po rozmowie z klientami wybada ich preferencje i będzie wiedzieć, co im zaproponować. Osoby chcące kupić nieruchomość dostaną już wyselekcjonowane dla nich oferty mieszkaniowe.

Dużym ułatwieniem dla przyszłych właścicieli nieruchomości jest to, że w przypadku ewentualnych negocjacji, to pośrednik może próbować walczyć o niższą kwotę. Jest on lepiej przygotowany retorycznie i wie, na co może sobie pozwolić.

W przypadku zgłoszenia się do agenta nieruchomości z potrzebą sprzedaży mieszkania, domu lub lokalu, można liczyć na wsparcie w każdym aspekcie. Każdy, kto chce sprzedać nieruchomość, musi ją wycenić. Nie jest to proste zadanie, w końcu nie można być stratnym, ale nie powinno się też żądać wygórowanej kwoty. Pomoc agenta nieruchomości może okazać się niezbędna, aby samemu nie narazić się na pośmiewisko.

Pośrednik zajmie się wszystkimi potrzebnymi dokumentami, przygotuje też odpowiednie zdjęcia lokalu, który ma zostać sprzedany. Skonstruuje poprawne ogłoszenie i zajmie się promocją. W ręce pośrednika można oddać ewentualne negocjacje, podając mu tylko, jakiej minimalnej kwoty oczekujemy.

wycena nieruchomości

Na jakiej zasadzie odbywa się wycena nieruchomości?

Wspomnianą już wcześniej wyceną nieruchomości może zająć się agent. Może ją wykonać nawet właściciel lokalu, ale wiadomo, że lepiej oddać sprawę w ręce specjalisty, który wie, jakie ceny są dostępne na rynku i ile jest warta sprzedawana nieruchomość.

Wycena nazywana bywa też operatem szacunkowym. Na operat szacunkowy wpływa kilka czynników: lokalizacja i metraż, dodatkowe udogodnienia – np. taras, ogród, garaż, miejsce parkingowe, a w przypadku rynku wtórnego – standard wykończenia. Wycena pośrednika jest jak najbardziej sprawdzona i zgodna z prawem, ale w niektórych przypadkach nie wystarczy.

Co wtedy? W takich sytuacjach należy poprosić o wycenę rzeczoznawcę majątkowego, którego opinia uwzględniana jest przez urzędy. Istnieje Centralny Rejestr Rzeczoznawców Majątkowych, w którym widnieje lista dostępnych specjalistów.

Działania na rynku nieruchomości mogą przerażać, ale z dobrym doradztwem ten strach mija. W przypadku zainteresowania rynkiem nieruchomości we Wrocławiu, zachęcamy do kontaktu z firmą N-Home.pl, w której pracują najlepsi pośrednicy w mieście gotowi przyjść każdemu z pomocą.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd