Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Jak zacząć oddłużanie?

To, że całkowite usamodzielnienie bez wzięcia kredytu jest prawie niemożliwe, raczej już nikogo nie dziwi. Człowiek może sobie marzyć, że tak zorganizuje swoje życie, że nie będzie trzeba zaciągać pożyczek, ale zazwyczaj nic z tego nie zostaje, gdy chce się kupić lub wybudować dom lub po prostu założyć własną działalność. I niestety bywa również tak, że trzeba złożyć wniosek o upadłość konsumencką.

Dobrze, jeśli można skorzystać z tego dobrodziejstwa. Dużo gorzej jest, jeśli tego typu oddłużenie w ogóle nie wchodzi w grę. Warto jednak zacząć od początku i spróbować się zastanowić czym upadłość konsumencka jest. Jest to pomoc osobie fizycznej, która (nie z własnej winy) utraciła wypłacalność. W takim wypadku sąd doprowadza do licytacji majątku (ale tylko tego, który ma jakąś cenę i który da się zlicytować), a pieniądze zdobyte w ten sposób przeznaczane są na spłatę wierzycieli. Jeśli to nie wystarczy zostaje ustanowiony plan spłaty reszty zobowiązania w bardzo korzystnych ratach; pocieszające jest to, że w tym wypadku zobowiązania nie spłaca się do śmierci, ale czas oddawania wyznaczonych składek nie może być dłuższy niż trzy lata. Po tym czasie dłużnik zostaje zwolniony z płacenia.

Czy dłużnik może żyć normalnie?

Dodatkowo dłużnik otrzymuje kwotę wystarczającą do wynajęcia przez okres dwunastu miesięcy mieszkania. Wszystkie te zabiegi mają na celu pomoc w powrocie do normalnego funkcjonowania. Dłużnik po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej ma szansę zacząć wszystko od początku. Wierzyciele na tego typu oddłużaniu mogą wiele utracić, ale mimo wszystko jest to lepsze niż utrata całej należności. Gdy osoba fizyczna zgłasza w sądzie chęć oddłużenia się przy pomocy upadłości konsumenckiej, każdy kredytodawca ma szansę na odzyskanie przynajmniej części zobowiązań.

Upadłość konsumencka

Dlatego lepsze jest to niż zupełne nic. Jeśli sąd uzna, że osoba zadłużona jest w dużym ubóstwie (czyli nie posiada majątku, który mógłby zostać zlicytowany, a dodatkowo jego życie prywatne jest naprawdę bardzo ciężkie) sąd może zdecydować, że procesie oddłużania nie zostanie uwzględniony tak zwany Plan Spłaty Wierzycieli. Dobrze, ale czy każda osoba fizyczna ma możliwość skorzystania z przywileju upadłości konsumenckiej? Niestety nie, aby móc w ten sposób zaznaczyć swoją niewypłacalność, dana osoba musi spełnić kilka warunków.

Obowiązki względem wierzycieli

Przede wszystkim trzeba w sądzie udowodnić całkowity brak możliwości spłacania wierzycieli, na przykład przed utratę pracy, która nie została spowodowana winą zadłużonego. Brak winy występuje wówczas, gdy na sytuację, która ma miejsce wpłynęły sytuacje losowe (jak choroba dłużnika, czy utrata zatrudnienia bez możliwości podjęcia pracy w innym miejscu. Tu jednak ważny warunek jest taki, że nie może się okazać, że dłużnik stracił pracę z własnej winy); zgłaszając się do sądu z wnioskiem o upadłość konsumencką należy przygotować pełną listę kredytodawców i wierzycieli – warto zapoznać się z większą ilością informacji w tym miejscu: http://www.adwokatbochynski.pl/upadlosc-i-oddluzanie/. Zostaną oni potem ujęci w Planie Spłaty Wierzycieli. Jeśli zatem znalazł się ktoś w trudnej sytuacji życiowej nie z własnej winy dobrze jest udać się do sądu z wnioskiem o oddłużenie. Pomoże to bowiem odzyskać spokojny sen.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Błąd]]> 500