Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Szpitale w Polsce a w Szwecji – warunki, sprzęt…

Wiele osób, które podjęły się pracy w szpitalach szwedzkich, mogą doradzić nam i opowiedzieć, jak wyglądają szwedzkie szpitale, jak są wyposażone oraz czym charakteryzuje się praca w Szwecji. W przypadku czytania na różnych forach internetowych o lekarzach polskich pracujących w Szwecji, następuje swoiste, bardzo dokładne porównanie szpitali polskich oraz szwedzkich.

Porównanie takie najczęściej ma na celu uwydatnienie problemu, jaki obecnie panuje w Polsce i w polskich szpitalach. Jest to niestety całkowicie zrozumiałe przez każdą osobę, która mieszka w Polsce. Warto wiedzieć, że szpitale szwedzkie zaopatrywane są w najwyższej klasy sprzęt, nowoczesny. Każda aparatura jest w szpitalu i przydaje się zarówno lekarzom, jak i pacjentom. Warunki jakie panują w szpitalach szwedzkich, oceniane są na bardzo wysoki poziom, natomiast sprzęt, który znajduje się w szpitalach, jest dość często wykorzystywany. Polacy pracujący w szpitalach w Szwecji mogą nam również przedstawić, jakie różnice widoczne są gołym okiem między szpitalami szwedzkimi a polskimi. Warto jednak wiedzieć, że Szwedzi przeznaczają bardzo wysoką kwotę pieniędzy na szpitale – większą niż w Polsce o kilkanaście milionów, pomimo tego, że jest tak prawie 4 razy mniej ludzi.

praca w medycynie

Jak przygotować się do rozpoczęcia pracy w szwedzkim szpitalu?

Na szczęście, w momencie gdy zostajemy rekrutowani do pracy w konkretnym szpitalu znajdującym się w Szwecji, mamy zapewnioną naukę języka i zapoznanie ze wstępnymi czynnikami kultury szwedzkiej. Osoba rekrutująca nas, musi uzyskać wszystkie nasze dane, w tym te dotyczące pracy. Dzięki temu możliwe będzie nie tylko sprawdzenie, czy kwalifikujemy się do rozpoczęcia pracy w kraju takim jak Szwecja. Sprawdzenie danych ma również na celu zweryfikowanie jakie języki obce umiemy. Warto pamiętać, że w trakcie rekrutacji, możemy rozpocząć za darmo lub za niewielką opłatą naukę języka szwedzkiego. Jest to ogromne ułatwienie dla osoby, która nie praktykowała nigdy tego języka. W przypadku lekarza, który dopiero uzyskał uprawnienia, język będzie jednym z wielu wyzwań. Ważne jest bowiem doświadczenie, wiedza oraz kwalifikacje, jakie posiada każdy lekarz starający się stanowisko lekarza w szwedzkim szpitalu. Przygotowanie się do rozpoczęcia pracy i nowego życia w zupełnie obcym kraju nie jest łatwe, lekarze są więc specjalnie przygotowywani, uczni o tradycjach panujących w Szwecji, o głównych potrawach czy powiedzeniach.

O czym należy bezwzględnie pamiętać?

Praca za granicą jest dość wymagającym zajęciem i wyzwaniem dla wielu osób. Pierwszym, podstawowym problemem, jaki może nas martwić, jest niedostateczna umiejętność porozumiewania się w języku szwedzkim. Dlatego należy przyłożyć się w sposób odpowiedni do nauki języka. Musimy bowiem zdobyć certyfikat z danego języka, aby móc go praktykować. Ponadto, konieczne jest dokładne dokończenie wszystkich spraw, które pozostawimy w Polsce. Znaczna większość lekarzy to ojcowie i mężowie, dlatego w momencie, gdy zaczniemy rozważać opcję przeprowadzki do Szwecji, musimy pamiętać o swoich bliskich. Przeprowadzka do innego, zupełnie obcego kraju, może być szokiem dla nas. Dodatkowo, przenosiny wiążą się z rozpoczęciem nowej pracy i nowego życia.

pomoc medyczna

Zmiana miejsca zamieszkania –wymagania, które trzeba spełnić

Po pierwsze, lekarz, który zamierza podjąć się pracy w jednym ze szwedzkich szpitali, musi mieć odpowiednie uprawnienia by móc pracować jako polski lekarz za granicą. Wymagania są dość wysokie, co jest jak najbardziej zrozumiałe – wiążą się one z pracą lekarza, która jest zawodem bardzo wymagającym i odpowiedzialnym. Lekarze pracują w Szwecji na bardzo nowoczesnych maszynach, których nie ma w naszym kraju. Dodatkowo, posiadana wiedza powinna być na niezwykle wysokim poziomie, tak samo jak umiejętności (oprócz świeżych lekarzy). Zmiana miejsca zamieszkania na pewno będzie dość trudnym zadaniem dla każdego człowieka, jednak należy pamiętać, że agencje lub pośrednicy pomagają w kwestiach takich jak znalezienie mieszkania, nawet dla większej rodziny.  Warunki są praktycznie takie same, jeśli chodzi o różne szpitale. Właściciele szpitali, którzy uczestniczą w programie, dbają o to, żeby warunki panujące w szpitalu były ściśle dostosowane do wymagań jakie nakreśla agencja pośrednicząca.


Informacje na temat pracy w służbie zdrowia na terenie Szwecji uzyskasz dzięki kontaktowi z ekspertami ds. rekrutacji – odwiedź stronę internetową Paragony: http://www.paragona.com

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Błąd]]> 500