Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Rachunki pod kontrolą – stwórz dział księgowości

Ekonomia i rachunkowość pozwalają na bardzo skuteczne i zgodne z rzeczywistością odzwierciedlenie aktualnej kondycji finansowej gospodarek, instytucji, organizacji i firm. W handlu, zarządzaniu firmą czy organizowaniu budżetu państwa, niemal zawsze operuje się wyłącznie na policzalnych i obiektywnych wartościach matematycznych, które absolutnie nie podlegają subiektywnym manipulacjom i powinny zawsze odzwierciedlać rzeczywistość taką, jaką ona jest. Niemniej ostatni wielki kryzys finansowy, który w linii bezpośredniej lub też rykoszetem odbił się wszystkim współczesnym państwom, uwidocznił jak wiele w świecie globalnych finansów może podlegać interpretacji, jak wiele zależy od pracy spekulantów i analityków rynkowych.

księgowość

Rozliczenia  a konsumpcja – jak podołać wszystkim transakcjom?

Większość podmiotów uwikłanych w ten globalny rynek, chociaż korzysta bez wątpienia z tego, że współczesny świat oparty na konsumpcji gwarantuje ich produktom i usługom stałe zainteresowanie, to jednak ciągnie w swoją stronę. To zapewnienie sobie dogodnych warunków do zwalczania konkurencji i przyciągnięcie konsumentów do własnej marki, bez względu na koszty i strategie, przyświeca wciąż większości korporacji i tylko zadowolenie inwestorów oraz akcjonariuszy jest wymiernym wskaźnikiem tego, czy organizacja zarządzana jest według właściwych założeń. Oczywiście największe korporacje, podobnie jak spółki notowane na lokalnych parkietach, często łamać muszą przy tym pewne rynkowe i prawne regulacje, ale posiadając sprawny pion prawny oraz doświadczoną księgowość i administrację, możliwe jest sprytne ukrycie niemal każdego niuansu i niekorzystnego detalu przed oczami kontrolerów. Naturalnie taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie, o czym przekonały się dobitnie wszystkie spadkujące i bankrutujące korporacje ostatniej dekady, gdy recesja ujawniła wiele przekrętów i tzw. kreatywnej księgowości – a więc takiego manipulowania księgami finansowymi, by akcjonariusze i instrumenty kontroli nie byli w stanie doliczyć się wszystkich strat i wydatków. Jest to także często bardzo umiejętne księgowanie tych samych wpłat i zysków jako wiele różnych źródeł finansowania, co pozwala na drastyczne podniesienie wartości księgowej swojej firmy – takie działania często są okresowe i mają na celu jedynie na chwilę zakamuflować rzeczywistość.

podatki

Niektóre firmy zaczęły jednak nadużywać tego narzędzia do tego stopnia, że ostatecznie raporty finansowe generowane na potrzeby rynku nie miały najmniejszego przełożenia na aktywa i majątek będący nadal w posiadaniu organizacji. Oczywiście małe i średnie firmy bardzo często zamawiają usługi księgowe jak prowadzenie ksiąg czy rozliczanie roku podatkowego (te usługi zamówicie tutaj: http://www.alfasystem.legnica.pl), zamiast inwestowania we własne zaplecze kadrowe. Dopiero wejście na większy rynek i uaktywnienie przedsiębiorstwa na wielu frontach, zwiększenie rocznego bilansu księgowego i walka o dalsze podnoszenie konkurencyjności i zarządzania firmą, stawiają właściciela przed dylematem uruchomienia własnej sekcji księgowej lub też delegowania tych księgowych zadań do firm zewnętrznych.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Błąd]]> 500