Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Na co zwrócić uwagę, wybierając gotowy projekt domu?

Decydując się na budowę domu, można skorzystać z usług architekta w celu stworzenia projektu indywidualnego, albo wybrać projekt z katalogu.

Czy warto kupić gotowy projekt domu? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Zalety gotowych projektów

Projekty z katalogu posiadają długą listę zalet, dzięki którym zyskały liczne grono zwolenników.

Szybkość realizacji inwestycji

Gotowe projekty domów nie wymagają długiego oczekiwania, jak to ma miejsce w wypadku projektów indywidualnych. Można je otrzymać bardzo szybko, już kilka dni po zamówieniu, co przyspiesza formalności i cały proces budowy.

Szeroki wybór ofert

Szeroki wybór gotowych projektów umożliwia dokonanie zakupu oferty najlepiej odpowiadającej osobistym potrzebom i wymogom stawianym przez plan zabudowy terenu oraz cechy działki, na której dom ma zostać zbudowany. Ponadto, dostępne projekty gotowe mogą występować w wariantach różniących się określonymi aspektami – układem wnętrz, posiadaniem piwnicy lub garażu bądź innymi elementami. Możliwe jest też zamówienie projektu w odbiciu lustrzanym, dzięki czemu łatwiej jest wybudować dom tak, by czerpał korzyści wynikające z właściwego położenia względem słońca.

Łatwość wyboru

Dzięki szerokiemu wyborowi, wariantywności oraz możliwości dokonywania modyfikacji wybór projektu z oferty projektów gotowych jest ułatwiony. Bardzo pomocne w trakcie dokonywania decyzji są wizualizacje domu i wnętrz oraz możliwość obejrzenia już powstałych domów wybudowanych w oparciu o ten sam projekt. Zobaczenie wykończonego budynku jeszcze przed zakupem projektu to luksus dostępny tylko w wypadku korzystania z projektów gotowych.

Sprawdzona jakość projektu

Przed decyzją o zakupie gotowego projektu można zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy zdecydowali się na budowę domu z jego wykorzystaniem. Czerpanie z doświadczenia poprzednich inwestorów daje również możliwość skonfrontowania teorii z praktyką w wypadku kosztów budowy oraz późniejszych kosztów eksploatacji domu.

Możliwość dokonywania zmian 

Zakup gotowego projektu nie oznacza, że należy go zrealizować w stu procentach tak, jak został pierwotnie pomyślany. Do propozycji z katalogu można wprowadzać zmiany zgodnie z własnymi wymaganiami oraz modyfikacje konieczne z punktu widzenia całej inwestycji.

Niskie koszty inwestycji 

Istotną zaletą gotowych projektów jest ich cena. Koszt zakupu w wypadku tego typu projektów jest nawet kilkakrotnie niższy od zakupu projektów indywidualnych. Ma to olbrzymie znaczenie dla klientów dysponujących ograniczonym budżetem.

gotowe projekty domu

Wady gotowych projektów

Korzystanie z gotowego projektu domu z katalogu poza licznymi zaletami posiada również pewne wady, z których warto zdawać sobie sprawę przed zakupem.

Konieczność adaptacji projektu

Przed rozpoczęciem budowy gotowy projekt musi zostać odpowiednio adaptowany na potrzeby konkretnej inwestycji z uwzględnieniem specyfiki działki budowlanej, na której stanie budynek.

Ograniczone możliwości zmian

Choć gotowe projekty domów mogą ulegać adaptacji i jest możliwe wprowadzanie w ich obrębie zmian, zakres ingerencji jest ograniczony. W sytuacji, w której inwestor chciałby dokonać poważniejszych odstępstw od projektu, koszty mogą sprawić, że będzie to nieopłacalne.

Brak oryginalności

Dokonując zakupu gotowego projektu, należy mieć świadomość tego, że wybudowany dom nie będzie oryginalny i że może powstać wiele identycznych budynków, także w bliskim sąsiedztwie.

Czy warto korzystać z gotowych projektów domów?

Długa lista zalet w stosunku do krótkiej listy wad sprawia, że warto skorzystać z gotowych projektów domów, szczególnie w sytuacji dysponowania ograniczonymi środkami finansowymi. Projekty gotowe są doskonałe w sytuacji, gdy klient jest w stanie znaleźć ofertę odpowiadającą jego potrzebom. Konieczność dokonywania dużej ilości zmian może sprawić, że korzystanie z projektów katalogowych stanie się nieopłacalne.

Jak umiejętnie wybrać atrakcyjny projekt? 

Ze względu na szeroką ofertę gotowych projektów domów warto skorzystać z usług profesjonalnego biura architektonicznego, które przedstawi propozycje najlepiej odpowiadające osobistym preferencjom klienta. Decydując się na zakup gotowego projektu domu, należy upewnić się co do jego jakości.

Korzystanie z cieszącego się dobrymi opiniami biura projektowego daje gwarancję zakupu projektu wysokiej klasy – przemyślanego, funkcjonalnego i niegenerującego niepotrzebnych kosztów podczas budowy. Wraz z planem budynku, klient powinien otrzymać wymaganą przez prawo budowlane dokumentację umożliwiającą rozpoczęcie inwestycji oraz rozwiązania techniczne przyspieszające jej realizację.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd