Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Obsługa księgowości – czym zajmują się biura rachunkowe?

Jako że w świetle polskiego prawa przedsiębiorcy są zobowiązani do prowadzenia rachunkowości, a więc płacenia podatków, rozliczania składek ubezpieczeniowych, sporządzania sprawozdań finansowych czy prowadzenia ksiąg rachunkowych, zajmowanie się tymi kwestiami we własnym zakresie może przerosnąć osoby nie obracające się w tematyce rachunkowości na co dzień. To właśnie dlatego biura rachunkowe mają dziś coraz większą liczbę klientów pod swoimi skrzydłami i w ich imieniu zajmują się realizacją wymienionych zadań. Biura rachunkowe to jednak również doskonałe miejsce do outsourcowania księgowości. Jak wygląda to od strony klienta? Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowym?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

biuro podatkowe

Choć wymiennie stosuje się dziś wiele określeń dotyczących nazewnictwa tego typu poradni, biuro rachunkowe lub podatkowe to najczęściej stosowane terminy oznaczające doradztwo z zakresu prawa i rachunkowości, ze szczególnym naciskiem na przepisy obowiązujące przedsiębiorców i podmioty prowadzące własną działalność gospodarczą. Z reguły biura podatkowe zajmujące się obsługą księgowości dla fir

m mogą podjąć się prowadzenia ksiąg rachunkowych dla przedsiębiorstw, prowadzenia Ksiąg Przychodów i Rozchodów dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą i nie korzystających z kasy fiskalnej, czy też prowadzenia ksiąg podatkowych.

Dodatkowo, biura rachunkowe oferują pełen zakres pomocy odnośnie przygotowywania rozliczeń podatku dochodowego, prowadzenia JPK (Jednolity Plik Kontrolny), ryczałtu, sporządzania sprawozdań finansowych, czy też prowadzenia i sporządzania dokumentacji bankowych i kredytowych i dokumentacji cen transferowych. Wiele biur oferuje także pomoc w prowadzeniu działu kadr i płac, a więc wspomaga rozliczanie płac pracowników czy zajmuje się wystawianiem rachunków za przelewy na konta pracowników i przygotowywaniem rozliczeń i raportów dla ZUS.

Jeśli w obrębie biura rachunkowego działa specjalista (np. doradca podatkowy czy biegły rewident), biuro może dodatkowo zajmować się wydawaniem opinii podatkowych, wniosków o wydanie interpretacji podatkowych czy też innymi kwestiami związanymi z doradztwem podatkowym.

Outsourcing księgowości

księgowość

Jedną z głównych dziedzin działalności biur rachunkowych jest prowadzenie dla ich klientów księgowości. Outsourcing tego typu usług jest dziś popularny wśród wielu mniejszych i większych przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki, potrzebujących pomocy z rzetelnym i czasowym prowadzeniem ksiąg bądź też widzących w outsourcingu okazję do zmniejszenia kosztów utrzymania działu księgowości przy jednoczesnym podwyższeniu jakości jego pracy – twierdzi specjalista z biura rachunkowego Podatki Online. Biura podatkowe są bowiem specjalistami doświadczonymi w dziedzinie prowadzenia rachunkowości firm z różnych gałęzi biznesu, doskonale znając specyfikę ich działania i indywidualne potrzeby każdej branży. W rezultacie firmy mogą działać efektywnie bez obaw o niedotrzymanie terminów dostarczania dokumentacji do odpowiednich organów czy też o brak jakichkolwiek dokumentów pod koniec okresu rozliczeniowego.

Dlaczego warto zlecić obsługę księgowości w biurze rachunkowym?

Wspomniana redukcja kosztów związanych z utrzymaniem działu księgowości czy doświadczenie, jakie posiadają przedstawiciele biura rachunkowego to tylko część powodów, dla których warto powierzyć obsługę księgowości w przedsiębiorstwie firmie zewnętrznej. Biura podatkowe mogą z powodzeniem reprezentować swoich klientów przed odpowiednimi urzędami, odpowiadając za prowadzone przez siebie księgi i doskonale znając specyfikę ich organizacji. To z kolei pozwala ograniczyć odpowiedzialność prawną za księgi samego przedsiębiorcy – w razie problemów biuro posiada OC, które gwarantuje odszkodowanie za poniesione straty czy problemy związane z nieprawidłowo prowadzonymi księgami.

 

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd