Zadzwoń! +48 71 707 22 956

Czym tak właściwie jest rebranding i jak służy biznesowi?

Podstawowym zadaniem każdej z firm jest branding. Zarówno jest zadaniem dla firm początkujących jak i dla tych działających już dłuższy czas na rynku. Czym jest branding? Jest procesem, który polega na umacnianiu oraz budowaniu marki. Ma za zadanie utrwalenie danej marki w świadomości klientów czy konsumentów.

Kluczowymi elementami brandingu jest czytelne oraz rozpoznawalne logo, odpowiednia kolorystyka, melodia, piosenka, motto, slogan, hasło, uniformy kadry, public relations, pozytywne konotacje ściśle związane z marką czy specyficzne produkty. Oprócz brandingu wyróżniamy także rebranding. Niektórzy twierdzą, że jest to przeciwieństwo brandingu. Osoby te są w dużym błędzie. Rebranding oznacza modyfikację pewnego ze składowych elementów marki. W skali mniejszej może dotyczyć konkretnej usługi czy konkretnego produktu. Najprościej mówią podstawowym zadaniem rebrandingu jest odnowienie marki.

Odnowić markę można na przykład za pomocą dodania określonych właściwości, przeniesienia nacisku na sprawy marketing czy podkreślenie konkretnych zmian wewnątrz każdej z firm. Rebranding jest stosowany głównie gdy przedsiębiorcy zauważają spadek wartości marki. Spadek ten może wynikać na przykład z wejścia konkurencji, zmiany trendów na rynku czy obniżenia renomy firmy. Przedsiębiorcy podejmują decyzję o takich działaniach gdy dochodzi do przejęcia działalności czy do fuzji. metody rebrandingu

Przykładem może być przejście sieci komórkowej Era na koncern T-Mobile. Zmieniła się nie tylko nazwa, ale wraz z nią logo, hasła czy kolorystyka. Należy wiedzieć, że rebranding jest procesem bardzo kosztownym oraz niebywale skomplikowanym. Zmiana wszelkich wymienionych elementów składowych prowadzi do totalnej rewolucji w marketingu. Zmienia się głównie sposób reklamowania usług, sposób reklamowania produktów oraz dosyć odmienny i różniący się charakter komunikacji ze stałym klientem. Wszelkie materiały firmowe takie jak plakaty czy ulotki muszą być drukowane od nowa. Obowiązkowe jest także zaprojektowanie kampanii reklamowej. Musi ona poinformować w sposób zapamiętujący o dokonywanym rebrandingu. Działania te nie mogą być spontaniczne oraz pochopne.

czym jest rebranding

Rebranding jest procesem skrupulatnie zaplanowanym. Nie może on w żadnym przypadku wprowadzać konsumentów w błąd. Jest to niebywale trudne zadanie. Musimy przekonać wszystkich konsumentów znających dawną markę do całkiem nowej. Najłatwiej informację o rebrandingu jest przesyłać aktualnym klientom. Można ją przesłać na przykład przesyłając rachunki za daną usługę.

Rebranding musi być wykonywany bardzo szybko i sprawnie tylko i wyłącznie przez profesjonalistów. Nie można dopuścić do sytuacji, w której działałyby i funkcjonowały dwie marki. Bardzo trudnym zadaniem jest także zachowanie pewnego rodzaju ciągłości. Musimy jakiś element znaleźć czy stworzyć, które będzie nawiązywał do poprzedniego kształtu brandu czy obecnego.Musi zająć się tym profesjonalna firma, do której mamy pełne zaufanie i na której możemy polegać.

Dlaczego my?

  • skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • możliwości
  • dywersyfikacja
  • doświadczenie
  • renoma marki.

Oto najlepsze powody dla których warto nam zaufać.

Jesteśmy międzynarodowym konsorcjum zrzeszającym analityków i specjalistów finansowych. Działamy zawsze w interesie naszych klientów.


Nieruchomości - bo wiemy jak kupić tanio i kiedy sprzedać drożej.

Forex - bo giełda to lepszy sposób na zarabianie niż trzymanie pieniędzy na koncie.

Pożyczki - bo wiemy, że każdy może znaleźć się w trudnej sytuacji.

1290133_money_4
WordPress › Błąd